Erik Janssen dirigent bij Noord Nederlands Jeugd Orkest

Toegevoegd op: 16 april 2012
Erik Janssen dirigent bij Noord Nederlands Jeugd Orkest

Het Noord Nederlands Jeugd Orkest heeft een nieuwe artistiek leider aangenomen. Erik Janssen is voor de komende jaren aangesteld als de nieuwe chef-dirigent van het NNJO. Janssen is de opvolger van dirigent Wout Eshuis die in de periode van 2008 tot 2012 op een succesvolle manier werkzaam was voor het orkest.

Met Erik Janssen heeft het NNJO een dirigent van nationale klasse binnengehaald. Met brassband Schoonhoven werd hij afgelopen jaar kampioen in de hoogste divisie op Eurobrass en tijdens de Nederlandse brassband kampioenschappen in de Martiniplaza te Groningen.

Door deze opvallende prestatie staat Janssen in oktober 2012 als gastdirigent in de Royal Albert Hall in Londen tijdens de finale van de Engelse Brassbandkampioenschappen.

Naast zijn dirigentschap bij het Noord Nederlands Jeugd Orkest is Janssen tevens als chef-dirigent verbonden aan het Trompetterkorps der Koninklijke Marechaussee en diverse andere muziekgezelschappen.

 

Het Noord Nederlands Jeugd Orkest is een symfonisch blaasorkest (harmonieorkest met uitgebreide bezetting) voor ambitieuze musici in de leeftijd van 15 t/m 29 jaar.

Het NNJO is een kweekvijver voor jong muzikaal talent uit de provincies Groningen, Friesland, Drenthe en Overijssel. De 70 orkestleden studeren aan de noordelijke conservatoria in Groningen, Zwolle en Enschede of aan de plaatselijke muziekscholen.

De meeste muzikanten van het orkest spelen ook bij een lokale muziekvereniging uit eigen dorp of stad. Het NNJO heeft de regel ingesteld dat activiteiten van de eigen vereniging altijd voorgaan als deze samenvallen met de activiteiten van het NNJO waardoor er een goede samenwerking is met de lokale muziekverenigingen. De doelstelling is om op een hoog muzikaal niveau te presteren en een positieve bijdrage te leveren aan de culturele ontwikkeling in Noord Nederland.

 

Zondag 13 mei staat Erik Janssen voor het eerst op de bok tijdens een concert van het NNJO in theater de Oosterpoort te Groningen. Tijdens dit Moederdagconcert zal het orkest de compositie “The Bermuda Triangle”  ten gehore brengen van componist Josè Alberto Pina.

Tevens staat eind juli aankomend jaar een tournee van 8 dagen gepland naar Oostenrijk.