Page 7 - Krant week 2019-14
P. 7

7






        Eurofestival                                                        Jubilarissen in de



        in teken van                                                        bloemen gezet




        At the Movies                                                       Verdeeld over het hele land zijn de   Muziekbond


                                                                            afgelopen weken weer tientallen
                                                                            muzikanten gehuldigd voor hun    Gelderland-Flevoland
        Het thema van het 22e Eurofesti-  Jeugdharmonie Crescendo Beegden;   jubileum in de amateurmuziek.   70 jaar: Leo Klein Tank (Sint Wil-
        val is At the movies. Zaterdag 6 en   JOnKH, Kerkrade; Opleidingsor-                                 librord Lievelde); Dien Hoftijzer,
        zondag 7 april nemen 21 jeugdor-  kest Bazuin Utrecht; Jeugdorkest   Een overzicht van de jubilarissen   Gerrit Wildenbeest (Jubal Varsse-
        kesten deel aan het jaarlijks treffen   Knegsel-Wintelre; Jeugdharmonie   vanaf het 40-jarig jubileum.  veld); Jannes Smit (DOKA Marknes-
        in cultureel centrum Don Bosco het  Concordia Melick; Opleidingsorkest                               se); Jan Jansen (Sempre Crescendo
        Limburgse Heel.                   MPM Geldermalsen; Jeugdorkest     Brabantse Bond van               Laag-Soeren); Jannes Smit (DOKA
                                          Concilia, Ittervoort; Jeugdfanfare   Muziekverenigingen            Marknesse).
        Speciaal hiervoor stelt Himalaya   de Vriendenkring, Montfort; Jeugd-                                65 jaar: Jan Krul (Voorwaarts
        Music aan elk deelnemend orkest de   fanfare St. Caecilia America; Jeugd-  65 jaar: Cees Groeneveld (Sirena   Rumpt); Henk Grijsen (Amor Musae
        partituren van The Fall of Atlantis   harmonie de Vriendenkrans Heel;   Sprang-Capelle); Wim van den Berg,   Swifterbant); Jan van Ekeren (Oe-
        ter beschikking. Dit stuk dient door   Combinatie Stevensweert-Ohé en   Tony  Manders en Jo  Sanders (Sint   fening Zij Ons Doel Tricht); Harry
        ieder orkest gespeeld te worden,   Laak-Berg aan de Maas (SOL).     Caecilia Volkel).                Hietbrink, Gertie Braakman (Apollo
        maar er mag zelf beslist worden of                                  60 jaar: Cees van de Ven (Concordia   Laren Gld.); G. de Joode (Wilhelmi-
        dit het inspeelwerk of één van de te   Zondag 7 april 2019, 11.05 uur:   Loon op Zand); Wim Meeuwsen   na Herwijnen); Henk Grijsen (Amor
        beoordelen werken wordt. Elk orkest   Jeugdharmonie Koninklijke Har-  (Stratums Muziekkorps Sint Cecilia   Musae Swifterbant).
        ontvangt na het optreden een schrif-  monie Unie Sevenum; Jeugdorkest   Eindhoven).                  60 jaar: Herman Mateman (Adven-
        telijk verslag van de juryleden Björn   Play The Beat Sint Odiliënberg, Pos-  50 jaar: Bea Nellestijn-Pompen   do Lintelo); M. van Mourik (Wil-
        Bus en Jos van de Braak. De strek-  terholt; Jeugdfanfare de Maasoever   (Semper Crescendo Kerkdriel); Lia   helmina Herwijnen); Gerrit Urbaan
        king van het juryverslag is positief en   Roosteren; Jeugdfanfare Eensgezind-  Verhoeven (Alliance Lage Zwaluwe);   (Crescendo Neede); M. van Mourik
        opbouwend en bevat tips en heldere   heid Maasbracht; Jeugdorkest De   Nic van Dongen (Sint Caecilia Hoe-  (Wilhelmina Herwijnen); Henk
        adviezen voor de toekomst. De ju-  Heibloem Meeuwen; Jeugdharmonie   ven); Tonny  Brukx (OBK Raven-  Waarlo (Crescendo Hengelo Gld).
        ryleden geven na elk optreden ook   Sint Joseph Sittard; Jeugdfanfare   stein).                      50 jaar: Wim de Wilde (Prins
        graag een persoonlijke toelichting   Eendracht, Baarlo; Opleidingsorkest   40 jaar: Heleen Dingemans-De   Bernhard Emst); Marijke Berend-
        aan iedere dirigent op hun verslag.  Apollo Goor; Jeugdorkest Unitas et   Ruijter ( Aurora Woensdrecht); Jan   sen-Schuppers en Gerrit Nijenhuis
                                          Fidelitas Gennep; Jeugdfanfare Sint   Bennenbroek (Excelsior Deurne);   (Harmonie Vorden); Steven Gel-
        Zaterdag 6 april 2019, 11.25 uur:   Hubertus Hegelsom.              Jean-Pierre Dircken, Willem van   derman (Wilhelmina Heerde); Roel
                                                                            Ginneken en Wilfred Stroop (Sint   Schimmel (Harmoniegezelschap
                                                                            Cecilia Zegge); Gilbert Blom (Sirena   Soelen Zoelen); Gerritdien Brin-
                                                                            Sprang-Capelle); Anje van den  Berg   kers-Paalman (Euphonia Eibergen);
                                                                            en Arno de Graaf (Alliance Lage   Herbert Slijkhuis en Harrie Nieuw-
                                                                            Zwaluwe); Louis van Moll (De Goe-  land (Sempre Crescendo Laag-Soe-
                                                                            de Hoop Eersel); Helga van Duijnho-  ren).
                                                                            ven-Avontuur (Gaudete in Domino   40 jaar: Erna Rondeel, Dick
                                                                            Cuijk); Tom van  Alphen (Philhar-  Boerstoel en Wessel Zegveld (Har-
                                                                            monie Leende); Maarten t Hooft   monie Vorden); Netty van Zoelen
                                                                            (Irene Werkendam); R.I.K.  Harren   (Voorwaarts Rumpt); Antoinette
                                                                            (KEM Sint Cecilia Huijbergen).   Bleumink-Arink, John Ponds en
                                                                                                             Vincent Weenink (Sint Willibrord
                                                                                                             (Lievelde); Hendrie Nijkamp (Wil-
                                                                            Limburgse Bond van               helmina Heerde); Henny Prin-
                                                                            Muziekgezelschappen              sen-Grijsen en Wolter Prinsen
                                                                                                             (Amor Musae Swifterbant); René
                                                                            70 jaar: Ger Sillen (Sint Gerlach Val-  van Norel (Soli Deo Gloria Heerde);
                                                                            kenburg ad Geul); Wil de Bie (Sint   Esther Kilian- v.d. Valk en Petra
                                                                            Caecilia Spaubeek); Har Coolen (El-  Assink-Stroomenbergh (Harp en
                                                                            lona   Ell); Pierre Peters (Victoria   Luit Vuren); Gerjan Wansink en
                                                                            Landgraaf-Rimburg).              Bert Vogel (Euphonia Eibergen);
                                                                            60 jaar: Twan Smeets en Wiel Frans-  Dirk van de Poppe en Hendrie Drost
                                                                            sen (Vriendenkring Swolgen); Hub   (Juliana Doornspijk); M. van den
                                                                            Dullens en Jan Knols (Sint Gerlach   Brink (Excelsior Harskamp); Femmy
                                                                            Valkenburg ad Geul); Jacques Peters   Jolink-Simmelink (Crescendo Hen-
                                                                            (Koninklijke Harmonie Horst).    gelo Gld); Bea van Oene en Marinus
                                                                            50 jaar: Sjef Quaedvlieg (Sint Jo-  Strijkert (David Oosterwolde); Carla
                                                                            seph Heerlen-Heerlerheide); Jeanny   Platerink-Kroes (Apollo Laren Gld.);
                                                                            Janssen (Sint Joseph Berg aan de   Anne Bosman en Ferdy van Rijn
                                                                            Maas); Roel Bosma (Concordia Tree-  (Sempre Crescendo Laag-Soeren);
                                                                            beek-Brunssum).                  Yvonne Bomers-Duenk (Eendracht
                                                                            40 jaar: Wiel Gelissen (Sint Ger-  Winterswijk); Henny Prinsen-Grij-
                                                                            lach Valkenburg ad Geul); Theo van   sen en Wolter Prinsen  (Amor Musae
                                                                            Rens (Koninklijke Harmonie Horst);   Swifterbant).
                                                                            Frank Offermans (Orkest Concor-  Eremedaille: Bennie Westerveld
                                                                            dia Treebeek-Brunssum); Guus van   (Advendo Lintelo).
                                                                            Cruchten en Theo Pleunis (Sint Jo-
                                                                            seph Nederweert).
   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12